TBB Başkanı Metin Fevzioğlu TRT 1 Kanalında Yemek Programı Yapacak

Tost yapma görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanan ve büyük beğeni toplayan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Fevzioğlu’nun, TRT

Tost yapma görüntüleri sosyal paylaşım sitelerinde yayımlanan ve büyük beğeni toplayan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Fevzioğlu’nun, TRT 1 kanalında yemek programı yapacağı duyuruldu. TRT tarafından Fevzioğlu’na teklif götürüldüğü ve programın isminin ise “Adaletli Tatlar” olacağı iddia edildi.

TRT iç yapımlar bölümü yetkilileri, teklifin Fevzioğlu tarafından prensipte kabul edildiğini ve programın çekimlerine de önümüzdeki aylarda başlanacağını dile getirdi. Programın bazı bölümlerine yüksek yargı mensupları da konuk olarak katılacak ve bu kapsamda; çorbalar ve salatalar Danıştay, ana yemekler Yargıtay, ara sıcaklar ve tatlılar ise Anayasa Mahkemesi üyelerine paylaştırıldı. Programda Türk mutfağından tatlara ağırlık verilecek ve hazırlanan yemekler Saray mutfağına gönderilecek. TRT yetkilileri, avukat cübbesinin biçim ve renklerine sadık kalınarak orijinal bir aşçı önlüğü tasarlanması için, tanınmış modacılara sipariş verildiğini de söylediler.

Öte yandan TBB bünyesinde de avukatlara yönelik yemek kurslarının düzenlenmesinin planlandığı; nitekim avukatın giderek etkisiz ve önemsiz kılındığı yargı sistemimizde, böylelikle avukatlara yeni bir iş ve meslek olanağının sunulacağı da konuşuluyor. Ankara’da bulunan TBB binasında bir hafta sürecek olan kurslara katılım, avukatlar için 350 TL, stajyer avukatlar içinse 250 TL olacak. Kurslarda ilk ders bizzat TBB Başkanı Fevzioğlu tarafından verilecek ve beklenenin aksine tost değil, kadınbudu köfte yapımı ele alınacak. Kursu başarı ile tamamlayan avukatlara sertifika verilecek ve TBB bünyesinde “aşçı avukat” adıyla tutulacak ayrı bir kütüğe kayıtları yapılacak.