Sıhhıye’deki Ankara Adliyesi’nden taşınan bazı hukuk mahkemeleri kayboldu !

Sıhhıye’deki Ankara Adliyesi’nden başka yere taşınmasına karar verilen hukuk mahkemelerinin bazılarından, geride kalan hafta eşyalarını toplayıp adliy

Sıhhıye’deki Ankara Adliyesi’nden başka yere taşınmasına karar verilen hukuk mahkemelerinin bazılarından, geride kalan hafta eşyalarını toplayıp adliye binasından ayrılmaları sonrasında haber alınamıyor.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, adliyeden ayrılan bazı hukuk mahkemelerinin Dışkapı semtinde kendilerine tahsis edilmiş binaya yerleşmediği, mahkeme personelinin en son Ulus semti civarında adres sorarken görüldükleri dile getirildi. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlatırken, mahkemelerde görevli yargıçlar ile diğer personelin yakınları, emniyete kayıp şahıs başvurusunda bulundu.

Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Ulus’da Hırdavatçılar Çarşısı’nda 23 yıllık esnaf olan Mehmet Betonçivisi adlı kişinin görgü tanığı olarak beyanı alındı. Görgü tanığının alınan beyanında, “Dün akşama doğru eşya yüklü bir kamyon geldi, şoförün yanında oturan yaşlı bir bey bilmediğim bir yerin adresini sordu, biz Ankara 1. Asliye Hukuk Mahkemesiyiz, ben de hakimiyim, yeni binaya taşınıyoruz ama yerini bulamadık, iki saattir dolanıp duruyoruz yahu! diye sitem etti” dediği öğrenildi.

Bu haberimizin yayına hazırlandığı saatlerde ise, Ankara 3. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin Ulus Samanpazarı mevkiinde görüldüğü, yanlarında taşıdıkları dava dosyaları ile sair eşyayı emaneten bir otelin lobisine bırakıp, oradan ayrıldıkları bilgisi edinildi.