Sus payını reddeden İrfan Değirmenci Doğan Holding’i mahkemeye veriyor

KanalD sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci, sus payını kabul etmediği için verilmeyen tazminatını almak için Doğan Holding’e dava açacağını duyurdu, hukukçulara çağrıda bulundu

KanalD sabah haberleri sunucusu İrfan Değirmenci, kişisel Twitter adresinden referandumda “Hayır” oyu vereceğini açıklayan paylaşımlar yapmasının tarafsızlık ilkesine aykırı olduğu gerekçe gösterilerek Doğan Holding bünyesinde çalıştığı işten haksız yere çıkarılmıştı. İş akdinin feshinin ardından hakkı olan tazminatı almak için Doğan Holding’e giden Değirmenci’ye yasal hakkından çok daha fazla verilerek bir sözleşme imzalatılmak istendi. Sözleşme gereği tazminatının iki katından daha fazlası teklif edilen Değirmenci, hiçbir yerde Doğan Holding aleyhinde beyanda bulunmayacak ve işe iade davası açmayacaktı.

Sen misin rüşveti reddeden

Bu rüşveti reddeden Değirmenci, hakkı olan tazminatı da vermeyen Doğan Holding’e dava açmaya hazırlanıyor. Kişisel Twitter hesabından iş mahkemelerine ve avukatlara seslenen Değirmenci; “İş mahkemeleri; müsaitseniz geliyoruz. Belki tazminat için susma şartı koşan sermayeye basın emekçisinin haklarını anlatırsınız” dedi. Ardından hukukçulara da seslenen Değirmenci vekalet ücreti LÖSEV’e bağışlanacak davaya müdahil olmak isteyen hukukçulara çağrıda bulundu.

https://twitter.com/degirmencirfan/status/832601801903988736

https://twitter.com/degirmencirfan/status/832603761516433409

toplumsalhukuk