Soma sanığı Can Gürkan’ın son umudu FETÖ oldu

Soma Davası’nın tutuklu sanıklarından Can Gürkan katliamın ‘FETÖ’ ve DHKP-C sabotajı nedeniyle yaşandığını ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen Soma Davası’nda, davanın bir numaralı sanığı Can Gürkan duruşmalarda olayın FETÖ ve DHKP-C örgütlerinin sabotajı olduğu yönünde savunma yapmıştı. Bu savunmasına itibar edilmeyen tutuklu sanık Gürkan’ın avukatları aracılığı ile Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.

Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı, davanın görüldüğü Akhisar Ağır Ceza Mahkemesi’ne müzekkere yazarak, duruşma tutanakları ve bilirkişi raporlarının gönderilmesini istedi.

Dosyaya gizlilik!

Dosyayı incelemek için Manisa Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuran aile avukatları dosyada “gizlilik kararı” olduğunu öğrendi. Gizlilik kararı nedeniyle aile avukatları dosyayı inceleyemedi.

Av. Denizer Şanlı: Bu girişimler sonucu değiştirmeyecektir

Toplumsal Hukuk olarak görüşlerine başvurduğumuz Soma Davası avukatlarından Denizer Şanlı şu ifadeleri kullandı:

Kendi örgütlerinin gerçekleştirdiği suçları örtmek için sanıklar bu tür akla ve mantığa uymayan hedeften saptırıcı yol ve yöntemler kullanıyorlar. Bu çaba yargılamayı geciktirmeye ve yanıltmaya yöneliktir. Bu girişimler sonucu değiştirmeyecektir. Sorumlular yaptıkları eylemin hesabını hukuk önünde vereceklerdir.

toplumsalhukuk