Nurcan Arslan’ın davası ertelendi: Dün Özgecan, bugün Nurcan, yarın hangi can?

A. Melih Barış tarafından öldürülen Nurcan Arslan’ın 7. duruşması görüldü. Dava 18 Ekim’e ertelenirken aile “Niye erkeği koruyorsunuz”, kadınlar ise “Dün Özgecan, bugün Nurcan, yarın hangi can?” diyerek tepki gösterdi

İstanbul Küçükçekmece’de 30 Ocak 2016 Abdullah Melih Barış tarafından katledilen Nurcan Arslan’ın 7. duruşması 5 Temmuz’da Bakırköy Adliyesi’nde görüldü. Arslan’ın ailesi ve kadınlar duruşma öncsinde “Dün Özgecan, bugün Nurcan, yarın hangi can” diyerek duruşma öncesinde adliye önünde basın açıklaması yaptı. Mahkeme davayı 18 Ekim 13.30’a erteleyince aile katillerin korunmasına öfkelendi.

13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına takım elbisesiyle gelen Barış, ceza indiriminden faydalanmak için tutumuna dikkat etti. Daha önce planlı öldürmediğini, psikolojik rahatsızlığı olduğunu ve 15 yıldır tedavi gördüğünü iddia eden Barış’ın Adli Tıp raporu ise bu iddianın tersinde çıktı. Rapora rağmen iddiasını sürdüren Barış mahkemeden psikolojik tedavi talep etti. Barış’ın avukatları savunma yapmak istemedikleri için duruşmaya katılmayınca Baro’dan avukat talep edildi.

Arslan’ın avukatları Barış’ın şahidi olan FETÖ’den tutuklu polis memurunun dinlenmesini talep etti. Mahkeme 18 Ekim’e ertelenince Arslan’ın ailesi “Niye erkeği koruyorsunuz, bu nasıl adalet?” diye tepki gösterdiler.

toplumsalhukuk