İstanbul Adliyesi Hukuk ve Adalet Nöbetinde 2. hafta

Hukuk ve Adalet Nöbetinin ikinci haftasında polis saldırısına ilişkin suç duyurusunda bulunan avukatlar, yaptıkları açıklamada 5 aydır tutuklu bulunan meslektaşları için adalet mücadelesine devam edeceklerini ifade etti.

Tutuklu avukatlar  Akın Atalay, Mustafa Kemal Güngör ve Bülent Utku için avukatların İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde başlattığı “hukuk ve adalet nöbeti”nde geçen hafta polis müdahalesi sonucunda 8 avukat gözaltına alınmış, bir avukatın burnu, bir avukatın ise ayağı kırılmıştı.

Nöbetin ikinci haftasında, “hukuk ve adalet nöbeti”ne yönelik polis müdahalesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sorumlular hakkında işkence, görevi kötüye kullanma, düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engelleme nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunun ardından yapılan basın açıklamasında, avukatlar, 5 aydır tutuklu bulunan meslektaşları için adalet talep etmeye ve hukuksuzluğa karşı adalet nöbetine devam edeceklerini belirterek tüm avukatları her perşembe saat 11.30-12.30 arasında adalet nöbetine güç vermeye çağırdı.

toplumsalhukuk