Avukatlar Ankara Adliyesi’nden seslendi: “Barışa saldırı suçtur, ihbar ediyoruz!”

Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar, polis engeline rağmen Ankara Adliyesi’nde TTB’nin yanında olduklarını dile getirdi, “Barışa saldırı suçtur, ihbar ediyoruz!” dedi

Ankara Adliyesi’nde Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar’ın Türk Tabipler Birliği ile ilgili dayanışma açıklaması polis tarafından engellendi. Avukatlar alkışlar ve “Savaşa hayır, barış hemen şimdi” sloganlarıyla adliyeye girerek adliye içinde açıklama yaptı. Avukatların açıklamasında şunlar söylendi:

Nasıl ki barış bir halk sağlığı için gerekli ise demokrasi, hukuk için de barış gerekli. Biz bu talebimizi her yerde dile getireceğiz. Savcıları hukuka uygun davranmaya, iktidarın güdümünden çıkmaya, iktidarın talimatı ile onurlu hukukçuları ve hekimleri gözaltına almaktan ve suç işlemekten vazgeçmeye çağırıyoruz.

“Barışa saldırı suçtur, ihbar ediyoruz!”

İhbar ediyoruz! Barış hakkına saldırıyorlar. Barışa saldırı suçtur, ihbar ediyoruz! İktidar ve tüm savcılara duyuruyoruz, bunun takipçisiyiz.

Açıklamanın ardından avukatlar, TTB ile dayanışma için TTB’nin barış çağrısı yaptığı bildiriyi hep bir ağızdan okudu.

Bir avukat, adliye penceresinden üzerinde “Barış” yazan pankartla barış talebini dile getirdi. Cübbe sarkıtılan pencereden üzerinde TTB’nin açıklamasının bulunduğu metinler atıldı.

toplumsalhukuk