Adalet Nöbeti Bursa’da

85 hafta boyunca İstanbul Çağlayan Adliyesi önünde tutulan Adalet Nöbeti’ni Anadolu Baroları devraldı. İlk nöbet 15.02.2019 tarihinde Bursa Barosunun ev sahipliğinde Bursa Adliyesi önünde tutuldu. Adalet nöbeti her ay farklı bir ilde tutulacak.
Nöbete Ankara, Antalya, Aydın, İzmir, Kocaeli, Yalova baro başkanları, Mersin, Diyarbakır, Van barolarının başkan vekilleri ve İstanbul Barosu’ndan avukatlar ve avukat milletvekilleri Nurhayat Altaca Kayışoğlu ile Sezgin Tanrıkulu ve Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Av. Asude Şenol da katıldı.
Adalet Nöbetinde ilk konuşmayı yapan Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun  “Biz avukatlar, yüzlerce yıllık tarihimiz boyunca baskılara, keyfiliklere, hukuksuzluklara karşı direndik, direneceğiz; susmadık, susmayacağız. Ülkemizde gerçek bir adalet düzeni, gerçek bir hukuk devleti kuruluncaya kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.
Av. Gürkan Altun’un konuşmasının ardından sırasıyla konuk baro başkanları ve başkan vekilleriyle, milletvekillerine söz verildi. Açıklamanın sonunda Adalet Nöbetinin Ocak-Şubat aylarına ilişkin raporu da dağıtıldı.
Tahir Elçi ve tutuklu avukatlar da nöbetteydi. 
Adalet Nöbeti Bursa’dan sonra her ay farklı bir ilde tutulacak. Mart ayında İzmir, Nisan Ayında Ankara nöbette olacak.
Adalet için nöbete devam.
toplumsalhukuk
Adalet nöbeti raporu için: